Domů

Komiksová historická fikce podle skutečných událostí

Lidská práva v Číně

O projektu

Jsme český komiksový projekt, který se snaží populární formou upozornit na masové zneužívání vězňů svědomí v Číně k orgánovým transplantacím. Chceme uměleckým způsobem ztvárnit příběh mezinárodního vyšetřování podle skutečných událostí. Co tím chceme změnit? Netečnost lidí vůči zlu, probudit zájem a rozptýlit apatii. A co tím můžete změnit Vy pokud projekt podpoříte? Více…

Lidská práva v Číně

O čem komiks bude

Máme připravený scénář a první kresby ke komiksové knize, ve které vystupuje více než desítka skutečných postav lidí, kteří se od roku 2006 zapojovali do vyšetřování závažných zločinů v Číně. Tři z nich byli za svou práci nominováni na Nobelovu cenu míru.

Komiks začíná v roce 2006. Sleduje osud dívky, která pod tlakem okolností vyhledá pomoc u zprostředkovatele transplantací orgánů v čínské nemocnici. Odlétá do Číny, aby si tam nechala za vysokou částku transplantovat srdce. Před nemocnicí naráží na novináře, který pátrá po důkazech o zatajované epidemii ptačí chřipky H5N1. Během vyšetřování náhodně objeví zadržovací tábor s několika tisíci vězni, který sousedí s nemocnicí.

Začíná nebezpečné vyšetřování, které odhaluje ještě nebezpečnější pravdu. Více…

Lidská práva v Číně

Z čeho vycházíme

Níže nabízíme několik zdrojů, vyšetřovacích zpráv a odkazů, které se zabývají vyšetřováním případů zneužívání vězňů svědomí v Číně k orgánovým transplantacím:

……………………….. Mezinárodní koalice vyšetřovatelů ETAC

……………………….. Mezinárodní soudní tribunál v Londýně (2019)

……………………….. Vyšetřovací zpráva Bloody Harvest (2006-2009)

……………………….. Sedmiletý terénní výzkum v knize Jatka (2014)

……………………….. Souhrnná vyšetřovací zpráva B.H.S. An Update (2016)

……………………….. Mezinárodní reakce na vyšetřovací zprávy – souhrn (COHRC)

Lidská práva v Číně