Podpořili nás

lidska prava v cine

Děkujeme všem, kteří projekt podpořili!

Děkujem, že nezůstáváte lhostejní. To pomůže změnit věci k lepšímu.

lidska prava v cine

Marie Copps

„Ráda bych tímto chtěla vyjádřit podporu vašemu projektu a zároveň bych chtěla osobně poděkovat za vaši neúnavnou vytrvalost a úsilí v boji proti porušování lidských práv v Číně,“ vzkázala Marie Copps, anglicko-česká módní návrhářka, zakladatelka projektu The Black Widow.

Jü-mei Liou

Komiksový projekt podpořila bývalá vězeňkyně svědomí. Paní Jü-mei Liou z čínské provincie Liao-ning je přímou obětí pronásledování čínského režimu. Dnes žije v azylu ve Finsku. V Číně byla devětkrát zatčena a mučena v rámci takzvané „převýchovy“ vedené Komunistickou stranou. Její otec, matka i mladší sestra zemřeli v důsledku represí. Více…

Jan Potměšil

„Už jenom vyslechnout to svědectví s člověkem nějakým způsobem zamává a zároveň si uvědomíme, že i u nás byla v minulosti totalita, a že i tady byli lidé z masa a kostí pod velikým tlakem a byly na nich páchány zločiny proti lidskosti. Tehdy nám lidé ze zahraničí pomáhali a možná bychom také měli přemýšlet nad tím, jak teď zase my můžeme pomoci někomu jiném, kdo se nachází v podobné situaci.“ – Jan Potměšil, herece a bojovník proti totalitě v bývalém Československu.

Komiksem proti totalitě

Jan Čižinský

„Stojíme tváří v tvář strašnému zločinu, o kterém se jednou bude psát podobně jako se píše o zvěrstvech nacismu či ukrutnostech takzvaného Islámského státu. Co můžeme udělat proti tomu? Třeba podpořit tento projekt.“ – Jan Čižinský, starosta městské části Praha 7.

lidska prava v cine

Jitka Hosprová

„Jak víte společně jsme již podnikli koncerty za lidská práva v Číně v roce 2011 a 2014. Tehdy jsem nazvala naši snahu o šíření informací příměrem k boji Davida s Goliášem. Mám radost, že se tato myšlenka rozvinula do velmi zajímavé ilustrativní podoby. Myslím, že dnes, kdy celý svět bojuje s pandemií, za kterou Čína odmítá převzít zodpovědnost, je toto téma více než k diskuzi.“ – Jitka Hosprová, přední česká virtuozka na violu.

kkkk

Pavel Šafr

„Podporuji tuto sbírku. Tento komiks má podpořit úsilí zajímavé skupiny svobodomyslných aktivistů o svobodu Číňanů. Jde o lidi, kteří bojují s čínským totalitním režimem. Částečně jde o čínské emigranty a částečně o příznivce čínské kultury. Odhalují zločiny komunistické vlády v Pekingu. Proto jim fandím.“ – Pavel Šafr, dlouholetý šéfredaktor novinových i časopiseckých titulů.

Lidská práva v Číně

Lidská práva v Číně

Marta Kubišová

„Připojuji svou podporu tomuto projektu. Je to sice už několikátá výzva týkající se dodržování lidských práv, nelze však krutému údělu, jakým je věznění a nedobrovolné odebírání orgánů v čínských věznicích, lhostejně přihlížet. Zvlášť v této době a v souvislosti s Čínou.“ – Marta Kubišová, česká zpěvačka a bojovnice proti totalitě v bývalém Československu.

Lidská práva v Číně

Lidská práva v Číně

Antonín Baudiš

„Zejména pro svoji lásku k Číně sdílím tuto výzvu na sbírku na podporu komiksu, který nasvěcuje vládou nařízené sklízení orgánů mezi vězni v Číně. Jde často o příslušníky hnutí Falun Kung, kteří jsou známi perfektním zdravím.“ Antonín Baudiš, astrolog a vizionář.

lidska prava v cine

Lidská práva v Číně

David Kilgour

„Děkuji všem zúčastněným. Díky za všechno, co děláte pro lidskou důstojnost.“ – David Kilgour, bývalý kanadský ministr zahraničí.

Lidská práva v Číně

Ethan Gutmann

„Nový komiks o lidských právech od našich přátel z Prahy. A potřebují peníze, aby mohli udělat více mých obrázků :), tak prosím štědře darujte! Teď můžu umřít v klidu.“ – Ethan Gutmann, americký publicista a spisovatel.

hhh

lidska prava v cine

Roman Joch

„Čínský komunistický režim vládne nad nejlidnatější zemí na světě, zotročuje více lidí než jakýkoli jiný. Je čím dále tím více hrozbou i pro okolní svět a zahraničí. Doma vůči vlastním občanům je naprosto brutální a vědomě vraždí nevinné. Zásadní morální povinností dneška je poukazovat na hrůznost a zločinnost tohoto odporného, leč mocného a bohatého režimu – o to je nebezpečnější. Jde o hodně. Lidé si musí uvědomit jeho pravý charakter dřív, než bude příliš pozdě.“ – Roman Joch, vysokoškolský pedagog a ředitel Občanského institutu.

lidska prava v cine

Tomáš Zdechovský

„Podporuji tento projekt, který může přístupnou formou informovat širokou veřejnost o závažném problému zneužívání vězňů svědomí v Číně k orgánovým transplantacím. Projekt je mi blízký i proto, že já sám jsem několikrát, nejen na půdě Evropského parlamentu, vyzýval k zastavení odebírání orgánů vězňům svědomí v Číně a k prošetření těchto ilegálních praktik. Jsem velmi rád, že se najdou lidé, kterým není bezútěšný stav lidských práv v Číně lhostejný. “ – Tomáš Zdechovský, europoslanec.

Lidská práva v Číně

Kapela Yellow Sisters

„Jesti je vám téma blízké a myslíte, že se o tom má mluvit, podpořte ho! Děkujeme, že to děláte.“ – vokálová kapela Yellow sisters.

Lidská práva v Číně

Lidská práva v Číně

František Rejzek

„Můžeme otočit hlavu a dělat, jako že se nás krádeže orgánů na čínských disidentech netýkají. Jsem zastáncem tzv. efektu motýlých křídel, kdy i něco tak malého, jako je třepetání motýlích křídel, může v konečném důsledku vyvolat tajfun třeba i někde na druhé polovině světa. Pokud vás porušování lidských práv nenechává lhojstené, můžete podpořit vznik českého komiksu, který si již našel podporu i ve světě.“ – František Rejzek, specialista z oblasti prodeje a marketingu.

hhhKKKa

lidska prava v cine